سال 1398، سال راه‌حل مشکلات معیشت مردم «رونق تولید»

چهارده سال پس از تاسیس دانشگاه غیرانتفاعی البرز در استان قزوین و شهر محمدیه امروز این دانشگاه در عرصه ارائه خدمات آموزشی،پژوهشی و فرهنگی به دانشگاهی پیشتاز بدل شده است.

حضور اعضای هیات موسس و هیات امنای فرهیخته از یکسو و مدیریت توانمند دکتر نوربخش و بهره گیری از اساتید کاربلد از سویی دیگر سبب شده تا دانشگاه غیرانتفاعی البرز در قالب دانشکده های تعریف شده با جذب انبوه دانشجویان گام بلندی در جهت اعتلای علم و دانش بردارد و در رشته های کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد و در آینده ای نزدیک دکتری به تربیت دانشجویان علم گرا بپردازد.
اینک این دانشگاه با برگزاری آزمون بزرگ تافل برای اولین بار در استان قزوین سرفصل تازه ای از خدمت رسانی را رقم زده و می رود تا نام خود را به عنوان دانشگاهی پیشرو و پرچمدار در عرصه بین المللی نیز طنین انداز کند.
به همین بهانه پای صحبت های دکتر رحمانی و دکتر طاهرنیا معاونین توانمند دانشگاه غیرانتفاعی البرز نشستیم و در جریان آخرین دستاوردهای این دانشگاه قرار گرفتیم.
به گفته معاونین دانشگاه البرز این مجموعه با بهره گیری از 60 عضو هیات علمی و مدرس تمام وقت امروز توانسته مجموعه ای از موفق ترین اساتید را گرد هم آورد و در راستای ارتقاء کیفیت آموزشی گام بردارد.
دانشگاه البرز علاوه بر بهره گیری از تجربه نیروهای متخصص و متعهد امروز در حوزه عمرانی نیز به دانشگاهی نمونه بدل شده است.برگزاری کلاس ها در 60 کلاس درس که به ویدئو پرژکتور مجهز می باشند،ایجاد 5 سایت کامپیوتر مجهز و هشت کارگاه و آزمایشگاه با دستگاه هایی بی نظیر و مجهز سبب شده تا این دانشگاه با استقبال وافر دانشجویان و علاقمندان به تحصیلات عالی مواجه شود و در شرایطی که بسیاری از دانشگاه ها با افت دانشجو روبرو شده اند این مجموعه آموزشی همچنان با تمام ظرفیت در عرصه دانش پیش می تازد.
در حوزه خدمات رفاهی نیز مدیران و معاونین دانشگاه البرز قدم های سترگی برداشته اند که از جمله آنها می توان به ایجاد 34 واحد خوابگاه مجهز و شیک برای استفاده دانشجویان میهمان اشاره کرد.
علاوه بر آن ایجاد سلف مناسب با بهترین کیفیت و بوفه غذاهای بومی و نیز راه اندازی سرویس حمل و نقل از تهران به دانشگاه و بلعکس سبب شده تا قریب به 50 درصد دانشجویان غیربومی این دانشگاه با طیب خاطر به امر تحصیل مشغول شده و در این مجموعه علم اندوزی کنند.
دانشگاه غیرانتفاعی البرز در حوزه های فرهنگی نیز همواره پیشتاز بوده و اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که از جمله آنها می توان به برگزاری مسابقات حفظ قرآن کریم و تخفیف شهریه به قاریان برتر،سفرهای متوالی به راهیان نور و اماکن مقدس،تقدیر از خانواده شهدا و ...اشاره کرد.
همچنین این دانشگاه با ایجاد تفاهمنامه ای مبسوط با جهاد دانشگاهی توانسته در جهت بهره گیری از پایان نامه های کارشناسی ارشد به بهترین نحو حرکت کند.در همین راستا قراردادی نیز با برخی شرکت های صنعتی از جمله نیرومحرکه منعقد شده و بر اساس آن دانشجویان با اقدامات پژوهشی به یاری صنعت می شتابند.
چاپ کتاب های متعدد دانشگاهی،برگزاری کارگاه های متعدد آموزشی و اعزام اعضای هیات علمی به کنفرانس های داخلی و خارجی از دیگر اقدامات موثر دانشگاه غیرانتفاعی البرز می باشد.
این دانشگاه با توجه به برخورداری از فضای مناسب و پرسنل مجرب هرساله میزبان امتحانات کنکور مقطع کارشناسی ارشد بوده که این بیانگر اعتماد سازمان سنجش به این دانشگاه می باشد.
از دیگر اقدامات مثبت در این دانشگاه می توان به عدم افزایش شهریه در سال های 96 و 97 اشاره کرد و علاوه بر آن دانشجویان ممتاز از تخفیفات ویژه برخوردار می گردند.
اما اتفاق بزرگی که سبب شده تا نام دانشگاه البرز بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتد برگزاری آزمون بین المللی تافل در این دانشگاه می باشد.
به گفته دکتر طاهرنیا و دکتر رحمانی با پیگیری مجموعه دانشگاه و به ویژه جناب آقای دکتر نوربخش ریاست این مجموعه و با فراهم کردن تمامی فاکتورهای لازم مجوز برگزاری آزمون بین المللی تافل در این دانشگاه صادر شد و از 20 خرداد ماه بر اساس جدول ثبت شده در سایت تافل دانشگاه البرز همراه با 7 دانشگاه دیگر در کشور میزبان برگزاری آزمون بین المللی تافل خواهند بود و این برگ برنده ای برای دانشجویان استان قزوین و استان های مجاور محسوب گردیده و نام استان قزوین را بیش از پیش به گوش ها می رساند.

لازم به ذکر است دکتر نوربخش رئیس دانشگاه البرز و جمعی از مدیران و اساتید این دانشگاه با دکتر زاهدی استاندار قزوین دیدار کردند و مقام عالی دولت در استان را در جریان آخرین دستاوردهای این دانشگاه گذاشتند.مهندس زاهدی استاندار قزوین همچنین در حاشیه نمایشگاه تولیدات دانش بنیان و فناور در مصاحبه با خبرنگار ما با تقدیر از تلاش های مدیران دانشگاه البرز شرایط این دانشگاه را بسیار خوب ارزیابی کرد و این دانشگاه را موفق و پیشرو خواند.

عبدالمحمد زاهدی اضافه کرد:مدیریت ارشد استان برای پیشبرد اهداف والای مدیران دانشگاه البرز از هیچگونه حمایتی دریغ نخواهد کرد.