سال 1398، سال راه‌حل مشکلات معیشت مردم «رونق تولید»

چهارده سال پس از تاسیس دانشگاه غیرانتفاعی البرز در استان قزوین و شهر محمدیه امروز این دانشگاه در عرصه ارائه خدمات آموزشی،پژوهشی و فرهنگی به دانشگاهی پیشتاز بدل شده است.

حضور اعضای هیات موسس و هیات امنای فرهیخته از یکسو و مدیریت توانمند دکتر نوربخش و بهره گیری از اساتید کاربلد از سویی دیگر سبب شده تا دانشگاه غیرانتفاعی البرز در قالب دانشکده های تعریف شده با جذب انبوه دانشجویان گام بلندی در جهت اعتلای علم و دانش بردارد و در رشته های کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد و در آینده ای نزدیک دکتری به تربیت دانشجویان علم گرا بپردازد.
اینک این دانشگاه با برگزاری آزمون بزرگ تافل برای اولین بار در استان قزوین سرفصل تازه ای از خدمت رسانی را رقم زده و می رود تا نام خود را به عنوان دانشگاهی پیشرو و پرچمدار در عرصه بین المللی نیز طنین انداز کند.
به همین بهانه پای صحبت های دکتر رحمانی و دکتر طاهرنیا معاونین توانمند دانشگاه غیرانتفاعی البرز نشستیم و در جریان آخرین دستاوردهای این دانشگاه قرار گرفتیم.
به گفته معاونین دانشگاه البرز این مجموعه با بهره گیری از 60 عضو هیات علمی و مدرس تمام وقت امروز توانسته مجموعه ای از موفق ترین اساتید را گرد هم آورد و در راستای ارتقاء کیفیت آموزشی گام بردارد.
دانشگاه البرز علاوه بر بهره گیری از تجربه نیروهای متخصص و متعهد امروز در حوزه عمرانی نیز به دانشگاهی نمونه بدل شده است.برگزاری کلاس ها در 60 کلاس درس که به ویدئو پرژکتور مجهز می باشند،ایجاد 5 سایت کامپیوتر مجهز و هشت کارگاه و آزمایشگاه با دستگاه هایی بی نظیر و مجهز سبب شده تا این دانشگاه با استقبال وافر دانشجویان و علاقمندان به تحصیلات عالی مواجه شود و در شرایطی که بسیاری از دانشگاه ها با افت دانشجو روبرو شده اند این مجموعه آموزشی همچنان با تمام ظرفیت در عرصه دانش پیش می تازد.
در حوزه خدمات رفاهی نیز مدیران و معاونین دانشگاه البرز قدم های سترگی برداشته اند که از جمله آنها می توان به ایجاد 34 واحد خوابگاه مجهز و شیک برای استفاده دانشجویان میهمان اشاره کرد.
علاوه بر آن ایجاد سلف مناسب با بهترین کیفیت و بوفه غذاهای بومی و نیز راه اندازی سرویس حمل و نقل از تهران به دانشگاه و بلعکس سبب شده تا قریب به 50 درصد دانشجویان غیربومی این دانشگاه با طیب خاطر به امر تحصیل مشغول شده و در این مجموعه علم اندوزی کنند.
دانشگاه غیرانتفاعی البرز در حوزه های فرهنگی نیز همواره پیشتاز بوده و اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که از جمله آنها می توان به برگزاری مسابقات حفظ قرآن کریم و تخفیف شهریه به قاریان برتر،سفرهای متوالی به راهیان نور و اماکن مقدس،تقدیر از خانواده شهدا و ...اشاره کرد.
همچنین این دانشگاه با ایجاد تفاهمنامه ای مبسوط با جهاد دانشگاهی توانسته در جهت بهره گیری از پایان نامه های کارشناسی ارشد به بهترین نحو حرکت کند.در همین راستا قراردادی نیز با برخی شرکت های صنعتی از جمله نیرومحرکه منعقد شده و بر اساس آن دانشجویان با اقدامات پژوهشی به یاری صنعت می شتابند.
چاپ کتاب های متعدد دانشگاهی،برگزاری کارگاه های متعدد آموزشی و اعزام اعضای هیات علمی به کنفرانس های داخلی و خارجی از دیگر اقدامات موثر دانشگاه غیرانتفاعی البرز می باشد.
این دانشگاه با توجه به برخورداری از فضای مناسب و پرسنل مجرب هرساله میزبان امتحانات کنکور مقطع کارشناسی ارشد بوده که این بیانگر اعتماد سازمان سنجش به این دانشگاه می باشد.
از دیگر اقدامات مثبت در این دانشگاه می توان به عدم افزایش شهریه در سال های 96 و 97 اشاره کرد و علاوه بر آن دانشجویان ممتاز از تخفیفات ویژه برخوردار می گردند.
اما اتفاق بزرگی که سبب شده تا نام دانشگاه البرز بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتد برگزاری آزمون بین المللی تافل در این دانشگاه می باشد.
به گفته دکتر طاهرنیا و دکتر رحمانی با پیگیری مجموعه دانشگاه و به ویژه جناب آقای دکتر نوربخش ریاست این مجموعه و با فراهم کردن تمامی فاکتورهای لازم مجوز برگزاری آزمون بین المللی تافل در این دانشگاه صادر شد و از 20 خرداد ماه بر اساس جدول ثبت شده در سایت تافل دانشگاه البرز همراه با 7 دانشگاه دیگر در کشور میزبان برگزاری آزمون بین المللی تافل خواهند بود و این برگ برنده ای برای دانشجویان استان قزوین و استان های مجاور محسوب گردیده و نام استان قزوین را بیش از پیش به گوش ها می رساند.

لازم به ذکر است دکتر نوربخش رئیس دانشگاه البرز و جمعی از مدیران و اساتید این دانشگاه با دکتر زاهدی استاندار قزوین دیدار کردند و مقام عالی دولت در استان را در جریان آخرین دستاوردهای این دانشگاه گذاشتند.مهندس زاهدی استاندار قزوین همچنین در حاشیه نمایشگاه تولیدات دانش بنیان و فناور در مصاحبه با خبرنگار ما با تقدیر از تلاش های مدیران دانشگاه البرز شرایط این دانشگاه را بسیار خوب ارزیابی کرد و این دانشگاه را موفق و پیشرو خواند.

عبدالمحمد زاهدی اضافه کرد:مدیریت ارشد استان برای پیشبرد اهداف والای مدیران دانشگاه البرز از هیچگونه حمایتی دریغ نخواهد کرد.

 
جناب آقای دکتر نوربخش، رییس محترم دانشگاه البرز
 
موفقیت جنابعالی در اخذ مجوز رسمی از مرکز  ETS آمریکا به عنوان تنها نماینده استان قزوین، جهت برگزاری آزمون تافل (IBT TOEFL) در دانشگاه البرز را تبریک گفته و از درگاه خداوند منان توفیق روز افزون و بهروزی شما را خواستاریم. 
 
 
روابط عمومی دانشگاه
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------
 

بنا بر اعلام رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، ۱۲۶ نفر از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاه البرز در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ پذیرفته شده اند که محل قبولی بخش قابل توجهی از آنها دانشگاه های ممتاز دولتی تهران و مراکز استان ها می باشد. این موفقیت بزرگ را تبریک عرض نموده و تداوم آن را از خداوند متعال خواستاریم.

                                                                                                                            

                                                                                                                                معاونت آموزشی دانشگاه البرز

 
 
 
به كانال رسمی دانشگاه البرز در تلگرام بپیوندید
-----------------------------------------
 
كانال تخصصي دانشكده پيراپزشكي دانشگاه البرز
 
 
برگزاری کارگاه دو روزه "زنان و ارتقا سلامت اداری"
 
در این کارگاه که با همکاری حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه البرز و موسسه بین المللی پیوند پژوهش ایرانیان (آیفور) و در روزهای دوشنبه و سه شنبه (نهم و دهم مرداد ماه) در محل دانشگاه البرز برگزار شد کلیه پرسنل اداری-آموزشی و برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه حضور داشتند. جناب آقای دکتر نوربخش، رییس محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر رحمانی، معاون محترم آموزشی، و جناب آقای کشاورز، رییس محترم حراست، نیز از این کارگاه بازدیدی را به عمل آوردند.
 
photo 2017-08-10 12-14-17
 photo 2017-08-10 12-14-18
 
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در اجرای ماده 3 سیاستها و ضوابط اجرایی حاکم بر آمایش آموزش عالی،  دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی را سطح بندی و نتایج آن را در روز چهارشنبه مورخ 95/08/05 منتشر نمود. دانشگاه البرز، در میان 289 دانشگاه و موسسه آموزش عالی سراسر کشور، حائز سطح 1 شد. بر این اساس، دانشگاه البرز مورد حمایت و تشویق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار خواهد گرفت و با رعایت مقررات، توسعه خواهد یافت. این موفقیت، مرهون لطف و عنایت حق تعالی و تلاش ارزنده کلیه ی همکاران در همه ی بخش های دانشگاه است. توفیق روزافزون همگان را از خداوند متعال خواستاریم.
 
                                                                                                                              معاونت آموزشی

بدینوسیله به اطلاع می رساند سامانه تامین مقالات و مدارک علمی لاتین به آدرس alborzq.farslib.com امکان دسترسی به مقالات بیش از 200 پایگاه اطلاعاتی معتبر دنیا فراهم شده است. لذا اعضای محترم هئیت علمی و دانشجویان کارشناسی ارشد کلیه رشته ها می توانند. با عضویت در سامانه مذکور، مقالات و مدارک مورد نیاز خود را به صورت آنلاین از سامانه دریافت کنند. لازم است افراد مذکور به منظور عضویت در سامانه به مسئول کتابخانه دانشگاه جناب آقای مرادی مراجعه نمایند. 

برای ورود به صفحه پورتال آموزش لازم است از آدرس(erp.alborzq.ac.ir) وارد شوید.