سال 1398، سال راه‌حل مشکلات معیشت مردم «رونق تولید»

 

 

أُطلُبُوا العِلْمَ وَتَزَیَّنُوا مَعَهُ بِالحِلْمِ وَالوَقارِ وَتَواضَعُوا لِمَنْ تُعَلِّمُونَهُ العِلْمَ (کافی، جلد 1، صفحه 36)

دانش را بجوئید و آن را با بردباری و متانت بیارایید و در برابر کسی که به او دانش می‌آموزید، فروتن باشید... (امام جعفر صادق عليه السلام)

 

آغاز سال تحصیلی 99-1398 و فرا رسیدن بهار علم و دانش و دانایی را خدمت جامعه علمی و فرهنگی ایران اسلامی به ویژه کادرآموزشی واداری پرتلاش دانشگاه دانش البرزو دانشجویان مستعد و ساعی آن صمیمانه تبریک و تهنیت عرض مینماییم واز خداوند منان موفقیت و پیروزی روز افزون برای تمام دوستاران علم و فرهنگ و هنر آرزومندیم. جایگاه ویژه علم و دانش در زندگی انسان و نقش آن در سعادت و تکامل و تعالی و رشد و بالندگی روزافزون جامعه بر کسی پوشیده نیست وهمانطور که امام حسن مجتبی فرمودند:

"عَلَيكُم بِالفِكرِ فَإنَّه حَياةُ قَلبِ البَصيرِ وَمََفاتِيحُ أبوَابِ الحِكمَةِ. (بحارالانوار، جلد 78، صفحه 115)

از تفکر غافل نشويد؛ زيرا تفکر حيات‌بخش قلب آگاهان و کليد درهای حکمت است. "

پرورش قوه تفکرو تعقل و به تبع آن علم و خرد و آگاهی از پایه های رشد و شکوفایی وباز شدن درهای رحمت و حکمت الهی می باشد. امید است که با توکل برهدایت و رحمت حضرت باری تعالی و سعی و تلاش و همت مستمر، هربیشتر درعرصه خدمت رسانی به "دانش" جویان ، آینده سازان و پیشروان سازندگی و پیشرفت و تعالی جامعه اسلامی ایران متعهد وکوشا باشیم. امیدواریم که روز به روز شاهد ارتقاء وتعالی سطح علمی و فرهنگی جامعه خود باشیم و درجهت گسترش و شکوفایی آن تلاش کنیم.

 

روابط عمومی دانشگاه دانش البرز